Дерев'яний будинок

Що таке деревяний будинок.

Дерево — натуральний матеріал, воно створює найбільш комфортні умови для життя людини. У дерев'яному котеджі немає відчуття вогкості або повітря, що застоялося. Дерево володіє хорошою паропроникливыстю і дозволяє будинку «дихати». У екологічно чистому дерев'яному будинку вологість і кисневий баланс підтримуються на оптимальному рівні, незалежно від зовнішніх умов. Приміщення такої будівлі наповнені ароматом, а теплий «сонячний» колір житлових інтер'єрів створює в будинку неповторний психологічний клімат, що благотворно впливає на настрій і самопочуття, заспокоює нерви.

Крім того, дерево — дуже тепломісткий матеріал. Стіни дерев'яної будівлі довше тримають тепло в будинку взимку і прохолоду — літом. Теплоізоляційні властивості зробленої з колод стіни в 3-5 разів перевищують показники цегляних або бетонних стін при однаковій товщині. Дерев'яний будинок прогрівається за декілька годинників, навіть якщо він не опалювався всю зиму (на відміну від цегляної або кам'яної будівлі, яку необхідно періодично протоплювати і вентилювати).

Дерево не накопичує електростатичний потенціал, шкідливий як джерело електромагнітного випромінювання і сприяючий збиранню пороши. Воно має прекрасний колір і текстуру, внутрішні поверхні будинку практично не вимагають дорогої обробки. Крім того, дерев'яна споруда органічно вписується в навколишній ландшафт, зливається з природою.
Інтер'єри дерев'яних будинків поєднують сучасна зручність і традиційний затишок. Найефектніше виглядає поєднання дерева з такими матеріалами, як камінь, метал, кераміка. У моді також використання великих засклених поверхонь, пристрій зимових садів, галерей і внутрішніх двориків.

Зводити будинки з дерева можна в гранично короткі терміни. Будівництво не вимагає пристрою масивного фундаменту і залучення важкої техніки. В даний час ряд будинків поступає на будмайданчик у вигляді готових, спроектованих на заводі комплектів, які збирають за принципом конструктора.

Як головний довід проти будівництва дерев'яних будинків і котеджів багато необізнаних обивателів називають той, що дерево володіє низькою вогнестійкістю. Але горять удома (як дерев'яні, так і цегляні) в основному із-за неправильної установки і експлуатації опалювальних або електричних приладів.

            Захистити свій будинок від пожежі дозволяє вогнезахист конструкцій з деревини. При дії вогню і високої температури на дерев'яній конструкції, захищеній спеціальними матеріалами, покриття спучується, утворюючи ізолюючий коксуючий шар, який не дає деревині горіти і поширювати полум'я по поверхні.

Найбільш ефективний, сучасний і надійний спосіб захисту від вогню — обробка деревини вогнезахисними лаками і фарбами.

По конструктивних особливостях дерев'яні будинки ділять на декілька основних типів:

  1. - будинки з оциліндрованного брусу;
  2. - будинки з ручного зрубу
  3. - будинки з профільного брусу
  4. - будинки з клеєного брусу;
  5. - каркасний-щитові будинки.

Найстародавнішим, дорожчим і тривалішим за часом є будівництво зробленого з колод будинку ручної рубки. Рубані дерев'яні будинки володіють неповторною природною красою. Зроблені з колод стіни абсолютно сейсмоустойчиви і здатні вистояти при землетрусі до 9 балів. Рубану колоду є очищений від кори стовбур, якому сокирою надають більш-менш округлу форму, вирубують пази і елементи замків для з'єднання з іншими колодами. Стіни рубаного будинку роблять, як правило, з свіжозрубаного дерева. Усихання колод відбувається в зрубі. Тому при будівництві такого будинку треба враховувати усадку стіни — до 10 % від висоти будинку за перший сезон. Будинок, зрубаний уручну, до початку обробних робіт повинен вистояти не меншого року

Проте традиційна колода, з якої протягом десятків століть зводили удома наші предки, поступово йде в минуле. Сучасні технології подразумевают будівництво зрубів з оциліндрованного колоди. Складнощі монтажу і трудомісткі оброблювальні процеси переносять на виробництво і закладають ще на стадії проектування. У заводських умовах колода проходить оциліндровку, після якої має стандартний по всій довжині діаметр. Деякі виробники, щоб скоротити терміни усадки будівлі, додатково просушують колоду в спеціальних камерах. Наперед торцьовані колоди з нарізаними чашками, пропіламі і др. збирають прямо на об'єкті в лічені дні під дах, як дитячий конструктор у натуральну величину. 

Будинки з брусу є одним з найбільш поширених типів дерев'яних споруд. Їх конструкція дублює вищеперелічені, а перевага — в рівних і гладких стінах зовні і усередині будівлі. Профіль брусу дозволяє з високою точністю підганяти всі деталі. За рахунок цього забезпечується краще зіткнення між брусами. Як і зроблені з колод зруби, удома з бруса легко і швидко збираються і розбираються, а також не вимагають внутрішньої обробки..

 Клеєний вважається надійнішим і довговічнішим. Його виготовляють з висушених, склеєних між собою, а потім відкаліброваних заготовок. Клеєний брус також технологічніший — він дає меншу усадку, не розтріскується в процесі експлуатації будинку і може мати довжину до 12 метрів.

 Каркасний-щитові будинки є дерев'яним каркасом з брусів і балок різного перетину, пустотні простори якого заповнені утеплювачем і зашиті з обох боків щитами з ДВП, ДСП, полімерним сайдінгом і др. Ці будинки не вимагають усадки перед початком обробних робіт — в них можна вселятися відразу після закінчення будівництва. Полегшена конструкція такого будинку дає менше навантаження на фундамент, а маскувати інженерні комунікації тут можна шляхом прокладки їх усередині стіни

Каркасна технологія малоповерхового дерев'яного будівництва вже багатьох років успішно практикується в США і Європі в приватному житловому будівництві і не має нічого загального з дачними будиночками радянського періоду. У Україні технологія стала відома відносно недавно, але в даний час розвивається достатньо швидкими темпами. Популярність каркасні будинки завоювали завдяки властивостям, що забезпечують сучасні умови комфортного мешкання, — енергозбереженню, надійності, швидкості і легкості монтажу, а також економічності.

дивіться також - Часті питання